Jesteś piękna!

Im bardziej jesteś pewna siebie, tym mniej nosisz  biżuterii, makijażu i zbędnych dodatków.  Potrafisz zabłysnąć wnętrzem własnej osoby, aby inni widzieli w Tobie – kobietę sukcesu!

A to oznacza, że kobieta, która jest mocno wymalowana,  ubrana w najmodniejsze ciuchy i dodatki – wcale nie musi być odważna w relacjach międzyludzkich. Czasem ten makijaż i ubiór to maska, aby  zasłonić się przed prawdziwym życiem.

Znam dwie  dziewczyny, które z wyglądu rokują na  zdecydowane i mądre kobiety, ale jednocześnie są bardzo nieśmiałe. Paradoks?

Ależ nie! Właśnie takie połączenie jest  najczęstszym związkiem- nieśmiałość + zadbany wygląd.

Co zatem kryje się się za makijażem? Zakompleksiona mała dziewczyna, która przeraża wizja pójścia do urzędu i załatwienia jakiekolwiek sprawy? Dziewczynka, która czy=uje ogromny lęk i stres, aby załatwić cokolwiek? Myśli, że schowa się za maską wielowarstwowego makijażu i ubioru?

Czy ktoś jej powiedział, że jest kompletnie beznadziejna? Że bez makijażu jest niewidoczna?

Zdecydowanie za takim zachowaniem kryje się ludzka tragedia, nieznana historia nieśmiałości, a wystarczyłoby, gdyby ojciec, dziadek czy męski członek rodziny powiedział małej dziewczynki: Jesteś piękna!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *